Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 918.

Zmieniasz adres, poinformuj ZUS

Zmieniasz adres, poinformuj ZUS

Przedsiębiorca, gdy przenosi swoją firmę w inne miejsce powinien powiadomić Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Podobnie, gdy zauważy, że na koncie płatnika jest nieaktualny lub błędny adres.

- Gdy ZUS nie ma aktualnego adresu siedziby, prowadzenia działalności lub do korespondencji nie może informować przedsiębiorców o ważnych dla nich sprawach związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Z tego powodu zmiany dotyczące adresów powinny być zgłaszane w ciągu 7 dni od daty, kiedy powstały lub stwierdzono w nich błąd - mówi Agata Muchowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa lubuskiego.

Taką zmianę, czy korektę płatnik zgłasza bezpośrednio do ZUS, gdy działalność nie została wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Robi to na formularzu ZUS ZFA, gdy jest osobą fizyczną lub ZUS ZPA, gdy jest osobą prawną. Gdy działalność została wpisana do CEIDG przedsiębiorca składa wniosek o zmianę wpisu na formularzu CEIDG-1. Ci z płatników, którzy zostali wpisani do KRS, tam składają wniosek o zmianę adresu, a gdy zmieniają adres prowadzenia działalności gospodarczej i adres do korespondencji składają w urzędzie skarbowym wniosek NIP-8.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time