T. Zubilewicz: Tutaj rozpoczęła się moja przygoda z bieganiem

XV Bieg Europejski przeszedł do historii. Podobnie jak na jego pierwszej edycji pojawił się w Gnieźnie Tomasz Zubilewicz, prezenter pogody TVN. Jak wspomina, to właśnie wtedy postanowił, że będzie biegał. Do dnia dzisiejszego pozostał wierny swojemu postanowieniu.

To był kolejny start Tomasza Zubilewicza w Gnieźnie. Bieg Europejski przyciąga go tutaj co roku, podobnie jak innych biegaczy, ktorzy bardzo chętnie tutaj wracają. Na starcie tegorocznego biegu stanęło 1509 osób.

Tomasz Zubilewicz w plebiscycie Telekamery 2010 w kategorii prezenterzy pogody zajął II miejsce za swoją koleżanką redakcyjną Dorotą Gardias-Skórą. Z badania ARC Rynek i Opinia wynika, że wśród prezenterów prognozy pogody największym zaufaniem widzów cieszy się właśnie Tomasz Zubilewicz. Badanie zostało przeprowadzone w kwietniu 2011 roku. Jest związany ze stacją TVN od 1997 roku. Aktualnie jest prezenterem pogody w TVN oraz TVN24.

Zawody, podobnie jak przed rokiem, zdominowali Kenijczycy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. O zwycięstwie Dominica Mailu Musyimi zadecydowała jedna sekunda. 28-latek z Kenii dobiegł na metę z czasem 28 minut i 52 sekund.  Sekundę po nim linię mety przekroczył zeszłoroczny triumfator – Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo. Na trzecim miejscu uplasował się najlepszy z Polaków – Arkadiusz Gardzielewski ze Śląska Wrocław (0:28:55). Wśród kobiet – podobnie jak przed rokiem – zwyciężyła Izabella Trzaskalska ():33:21). Polka poprawiła swój czas z zeszłego roku o 46 sekund.