Jakub Moder z trzyletnią umową.

Źródła: lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak Źródła: lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak Marcin Rajczak

Jakub Moder w piątek podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Lechem Poznań. Pomocnik związał się z klubem trzyletnią umową, która będzie obowiązywała do czerwca 2020 roku.

18-letni zawodnik występuje na pozycji środkowego pomocnika. Swoje pierwsze kroki w piłce stawiał w Warcie Poznań. Trzy lata temu trafił do Kolejorza. Wpierw występował w zespołach juniorskich, a od sezonu 2015/2016 gra w drużynie rezerw Lecha. W minionym sezonie na trzecioligowych boiskach zagrał w 28 spotkaniach, w których zdobył pięć bramek. Wystąpił też w trzech meczach zespołu juniora starszego.

- Wierzymy w to, że Kuba podąży ścieżką, którą wcześniej przemierzyli Janek Bednarek, Karol Linetty, ale też Robert Gumny. Mam nadzieję, że dalej będzie się rozwijać i pomagać klubowi w zdobywaniu trofeów. Kuba to obok Dawida Kurminowskiego jeden z najbardziej utalentowanych i perspektywicznych zawodników z naszej akademii. Bardzo liczymy na to, że wkrótce będzie ważną postacią pierwszej drużyny - mówi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Piłkarz już w poprzednim sezonie pojawiał się na treningach pierwszego zespołu. - To bardzo ciekawe doświadczenie. Od każdego z trenerów i zawodników mogę się wiele nauczyć - mówił wtedy zawodnik. W lipcu Moder wspólnie z Kurminowskim na stałe dołączy do pierwszej drużyny. Będzie w ten sposób zdobywał doświadczenie w trakcie treningów. Na podtrzymanie rytmu meczowego będzie mógł liczyć w drugim zespole.

Młody lechita jest bardzo zadowolony z podpisania kontraktu. Nie ukrywa, że ten zmobilizuje go do jeszcze cięższej pracy. - Bardzo się cieszę, że Lech chce na mnie stawiać i mi zaufał. To dla mnie bardzo ważne. Teraz chcę się zadomowić w Poznaniu i w pierwszym zespole. Cieszę się z podpisania kontraktu, ale nie mogę spocząć na laurach. Pora na wykonanie kolejnego kroku - mówi pomocnik Kolejorza, Jakub Moder.

Pomocnik ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Cztery razy zagrał w drużynie do lat 17, a sześć w kadrze do lat 18. Po raz ostatni wystąpił w niej w marcu, gdy biało-czerwoni rozegrali dwumecz towarzyski z Węgrami.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time