Krotoszyn - zatrzymany za kradzież biżuterii

Źródło: KWP w Poznaniu Źródło: KWP w Poznaniu

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 34-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha. Mężczyzna ukradł z jednego z domów biżuterię o wartości ponad 45 tys. złotych. Został on zatrzymany przez kryminalnych i już usłyszał zarzuty.
Policjanci z Krotoszyna i Kobylina pracowali nad sprawą kradzieży biżuterii z jednego z mieszkań w Kobylinie. Pokrzywdzona wartość strat wyceniła na kwotę ponad 45 tys. złotych.

1 sierpnia br. oficer dyżurny z Krotoszyna otrzymał telefoniczne zgłoszenie o włamaniu i kradzieży. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że sprawca wszedł przez otwarte drzwi do domu jednorodzinnego. Stamtąd ukradł biżuterię. Na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Ponadto pokrzywdzona oświadczyła że szczegółowo postara się wykonać szkice skradzionej biżuterii, które jak się okazało były bardzo pomocne w dalszym przebiegu sprawy.

Następnego dnia pokrzywdzona w intrenecie na jednej ze stron rozpoznała swoją biżuterię, o czym poinformowała funkcjonariuszy. Policjanci ustalili właściciela strony wystawiającego biżuterię i udali się do niego, czyli do jednego z lombardów w Wałbrzychu. Tam ustalili sprzedającego i jak się okazało był to mężczyzna, który niejednokrotnie figurował w policyjnych kartotekach. Podejrzenia były trafne. Kryminalni w wyniku pracy operacyjnej wytypowali gdzie ukrywa się odpowiedzialny za kradzież.

Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do komendy policji w Krotoszynie. W trakcie zbierania materiału dowodowego przez policjantów okazało się, że 34-latek mieszkaniec Wałbrzycha część skradzionej biżuterii, porzucił w lesie. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce i odnaleźli szkatułki z biżuterią.

7 września br. usłyszał zarzuty kradzieży i oszustwa do których się przyznał. Na wniosek policjantów i prokuratury, sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Na chwilę obecną odzyskano część skradzionej biżuterii. Zgromadzone przez dochodzeniowców materiały pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży i oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym za te czyny grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time