Obiecywał założenie rodziny a potem nakłaniał do prostytucji Wyróżniony

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp. źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Lubuscy policjanci zatrzymali 35 letniego Bułgara. Jest podejrzany o handel ludźmi i nakłanianie do prostytucji. Na tym procederze zarobił milion dwieście tysięcy złotych. Zatrzymana została także jego żona. Ma postawiony zarzut prania brudnych pieniędzy. Bułgar najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Pod koniec 2013 roku mężczyzna zwerbował na internetowym portalu towarzyskim 33-latkę z województwa lubuskiego. Wykorzystał jej trudną sytuację materialną. Obiecywał jej założenie rodziny, budowę domu oraz pomoc finansową dla jej syna. Od marca 2014 do maja 2017 roku kobieta będąc przekonana o wizji budowania wspólnej rodziny, nakłoniona została do świadczenia usług seksualnych na terenie Polski, Luksemburga, Austrii i Francji przekazując zarobione w ten sposób pieniądze 35-latkowi. Mężczyzna uczynił sobie zatem stałe źródło dochodu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy wskazuje, że osób nakłanianych do prostytucji mogło być więcej. Na tym procederze 35-latek bezprawnie wzbogacił się o milion dwieście tysięcy złotych.

Sprawa ujrzała światło dzienne pod koniec maja 2017 roku kiedy pokrzywdzona 33-latka skontaktowała się z matką. Ta powiadomiła opiekę społeczną i La Stradę - Fundację przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. To właśnie ta organizacja wspólnie z przedstawicielami ambasady oraz policji we Francji uwolniła mieszkankę województwa lubuskiego. Lubuscy policjanci rozpoczęli poszukiwania. Nie było to łatwe bo mężczyzna kobiecie podał oczywiście fałszywe dane osobowe. Gorzowscy kryminalni zidentyfikowali jednak podejrzanego. To 35-letni obywatel Bułgarii. Na co dzień mieszkał w Szwajcarii. Mężczyzna został zatrzymany 11 października na terenie województwa śląskiego. Usłyszał już zarzuty związane z handlem ludźmi i stręczycielstwem. Zatrzymano także jego 40-letnią żonę, której zarzuca się pranie brudnych pieniędzy w okresie od czerwca 2014 do maja 2017 roku. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła o procesowe zabezpieczenia mienia tej pary oscylujące na blisko milion złotych. Mężczyzna decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

źródło: KWP w Gorzowie WLKP

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time