Seks korporacja rozbita. Organizowała pracę agencji w kilku województwach. Wyróżniony

źródło: KWP w Poznaniu źródło: KWP w Poznaniu

Policjanci z Poznania zlikwidowali seksualną korporację. Na jej czele stała kobieta. To ona wpadła na pomysł zorganizowania centrali telefonicznej zarządzającej seks ogłoszeniami na niemal 1/3 obszaru Polski. Zatrzymanych zostało 8 osób. Call center znajdował się we Wrocławiu. Tam też trafiał utarg z przestępczej działalności.

Seksualna korporacja rozbita przez poznańskich policjantów działała we Wrocławiu i na terenie kilku innych województw. Była ona zarządzana przez zorganizowaną grupę przestępczą, na czele której stała kobieta. 

- Podejrzani przede wszystkim zajmowali się organizowaniem działalności w wielu miastach w Polsce małych agencji towarzyskich i czerpaniem ogromnych korzyści finansowych z nierządu. Istotnym elementem tego seksualnego biznesu było „call center”. Działało ono we Wrocławiu. Zatrudnione tam osoby zajmowały się umieszczaniem ogłoszeń w Internecie. W tym miejscu każdego dnia zbierano setki zamówień na seks usługi i spotkania towarzyskie. Centrala zarządzała pracą prostytutek w całej Polsce wysyłając do nich umówionych mężczyzn. Także do Wrocławia regularnie trafiał całodzienny utarg - relacjonuje Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Akcja została przeprowadzona we wtorek, na terenie sześciu województw (dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie pomorskie, świętokrzyskie, podkarpackie) . W tym samym czasie policjanci wkroczyli do 50 agencji towarzyskich i obiektów, w których przebywały osoby podejrzane. . Do policyjnego aresztu trafiła 35- letnia kobieta, która założyła i nadzorowała seks firmą. Zatrzymano także sześć kobiet zatrudnionych w call center. W ręce policjantów wpadł także 32-latek – ochroniarz, windykator, opiekun, zawodnik MMA w jednym. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń palną. W trakcie tej akcji zatrzymane ostały też trzy kobiety, przy których policjanci znaleźli narkotyki.

- Policjanci zabezpieczyli gotówkę, biżuterię, broń palną, narkotyki i setki telefonów komórkowych służących w prowadzeniu seks biznesu. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów z KWP w Poznaniu przekazano Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu już kilka miesięcy temu. Wówczas zostało wszczęte śledztwo. Na podstawie postanowień wydanych przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu 5 grudnia br. przeprowadzono akcję zatrzymania osób podejrzanych oraz przeszukania ustalonych pomieszczeń w celu zabezpieczenia kolejnych dowodów przestępstwa - dodaje mł. insp. Andrzej Borowiak. 

 

Media

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time