Udzielali pożyczek, żeby wyłudzić nieruchomości i grunty. Zostali zatrzymani przez policję.

żródło: KWP w Poznaniu żródło: KWP w Poznaniu

Od pożyczki do utraty mieszkań, domów i działek. Tak w wielkim skrócie przedstawia się dramat skrzywdzonych osób, które zgłosiły się do wielkopolskiej policji. Po kilku miesiącach dochodzenia policjanci zatrzymali 5 osób, które jak się okazało działało w zorganizowanej grupie przestepczej zajmującej się wyłudzaniem nieruchomości i gruntów.

- Podejżani wyłudzili mieszkania, domy i grunty o wartości kilku milionów złotych. Wśród zatrzymanych jest mężczyzna przeciwko któremu aktualnie w sądzie w Poznaniu toczy się proces w tzw. aferze mieszkaniowej z 2010 roku. Do różnych policyjnych jednostek zaczęli się zgłaszać pokrzywdzeni. Informowali o tym, że w celu uzyskania kredytów i pożyczek nawiązali kontakty biznesowe z przedstawicielami dwóch firm. W efekcie tracili kontrolę nad nieruchomościami, które miały stanowić zabezpieczenie transakcji - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Oszuści posługiwali się prawnymi kruczkami. Gwarantowały im one możliwość odsprzedaży mieszkań, domów i gruntów. Po ich sprzedaży zrywali później wszelkie kontakty z pokrzywdzonymi. Materiał dowodowy policjanci przekazali do Prokuratury Okręgowej. Ta w sierpniu wszczęła śledztwo. Na podstawie nakazów prokuratorskich grupy realizacyjne weszły do mieszkań, biur i innych miejsc. Pięciu podejrzanych o oszustwa zostało zatrzymanych. Zabezpieczony został też materiał dowodowy - dokumenty, sprzęt informatyczny. Na jego podstawie zostaną im postawione zarzuty. Policjanci i prokurator biorą także pod uwagę możliwość złożenia wniosków o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time