KALISZ - 18 latek pędził w terenie zabudowanym 137 km/h. Stracił prawo jazdy

Foto: KWP w Poznaniu Foto: KWP w Poznaniu

Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Tym razem dokument stracił 18-latek, który pędził przez Kalisz z prędkością 137 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkością w połączeniu z panującą aktualnie zmienną aurą, mogą przyczynić się do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozsądek za kierownicą!

Być może panująca obecnie deszczowa aura nie kojarzy się z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Ponieważ po okresie świąt nadchodzi czas sylwestrowych zabaw i związanych z tym wyjazdów, na drogach cały czas panuje zwiększone natężenie ruchu. Niestety również w tym okresie na trasach pojawiają kierowcy, którzy za nic mający bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na ich „wyczyny” za kierownicą nie pozostają obojętni kaliscy policjanci, którzy codziennie patrolują drogi na terenie miasta i powiatu kaliskiego.

Przecenianie własnych umiejętności, brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to jedne z przyczyn tragedii na drogach. Najlepiej wiedzą o tym funkcjonariusze z drogówki, którzy podczas swoich służb często prowadzą czynności na miejscu poważnych w skutkach wypadków drogowych.

Od wprowadzenia przepisów, zaostrzających sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym minęło już ponad 3,5 roku Niestety wciąż zdarzają się osoby, które o tym zapominają lub świadomie lekceważą obowiązujące normy. Świadczą o tym kolejne zatrzymane prawa jazdy, za przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h).

Jedną z ostatnich osób, która rażąco zlekceważyła przepisy był 18-latek zatrzymany do kontroli w nocy, na ulicy Łódzkiej w Kaliszu. Kierowca audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Urządzenie pomiarowe wykazało, że jego auto poruszało się z prędkością 137 km/h.

Policjanci oprócz zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami, nałożyli na 18-latka mandat oraz punkty karne. Mieszkaniec powiatu sieradzkiego, będzie mógł wsiąść za kierownicę auta dopiero za trzy miesiące.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas