Ukradł auto warte blisko 370 tysięcy. Był pod wpływem amfetaminy i miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Wyróżniony

Foto: KWP w Szczecinie Foto: KWP w Szczecinie

Policjanci z drogówki zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który uciekał przed radiowozem skradzionym wcześniej Porsche Carrera. Uciekinier był pod wpływem amfetaminy. Miał też aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Dyżurny jednostki w Wałczu otrzymał telefoniczną informację o tym, że krajową „dziesiątką”, jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Na miejsce wysłał patrol, który miał skontrolować kierowcę samochodu osobowego marki Porsche Carrera.

Funkcjonariusze zauważyli Porsche w miejscowości Piecnik. Pomimo wysyłanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych, kierowca do kontroli się nie zatrzymał. Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca kontynuował brawurową i niebezpieczną jazdę. W miejscowości Lubno kierujący Porsche w trakcie wyprzedzania, zderzył się z innym samochodem. Mimo to nadal kontynuował jazdę. Po chwili zjechał  jednak na drogę polną, gdzie zatrzymał auto  w rowie melioracyjnym, a sam podjął próbę ucieczki pieszo.

Mimo wydawanym poleceniom przez  policjanta do zatrzymania się mężczyzna nadal uciekał. Zatrzymał się dopiero wtedy, kiedy usłyszał strzały ostrzegawcze. Podczas wykonywania dalszych czynności okazało się, że Porsche Carrera to pojazd skradziony z terenu Niemiec, a 29- letni kierujący prowadził go będąc pod wpływem działania amfetaminy. Dodatkowo, miał aktywny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec Szczecina trafił już na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Ostatnio zmienianypiątek, 04 styczeń 2019 14:07
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas