Młody, zdolny bramkarz podpisał kontrakt z polskim gigantem!

Mateusz Kornecki / Foto: PGNiG Superliga Mateusz Kornecki / Foto: PGNiG Superliga

Mateusz Kornecki podpisał trzyletni kontrakt z PGE VIVE Kielce. Młody bramkarz od 2013 roku reprezentuje barwy Górnika Zabrze, z którym ma ważny kontrakt do 2020 roku. Zawodnik podpisał jednak umowę z Mistrzami Polski i jeśli oba kluby dojdą do porozumienia, to Mateusz trafi do Kielc już w przyszłym sezonie.

Jesteśmy po wstępnych rozmowach z prezesem Górnika Zabrze, Bogdanem Kmiecikiem – komentuje prezes KS VIVE Kielce, Bertus Servaas – Wspólnie próbujemy wypracować rozwiązanie, które doprowadzi nas do porozumienia. Bardzo cieszę się z transferu Mateusza, to utalentowany bramkarz, w dodatku związany z regionem świętokrzyskim.

Mateusz Kornecki jest wychowankiem KSSPR-u Końskie, w barwach którego zadebiutował w pierwszej lidze zaledwie w wieku 15 lat. Wcześniej trenował piłkę ręczną w Miedzierzy, występując w Małej Lidze Piłki Ręcznej, której był najlepszym bramkarzem w 2005 i 2008 roku (druga i piąta edycja). Od 2017 roku regularnie występuje w reprezentacji Polski, jest również wyróżniającym się bramkarzem w rozgrywkach PGNiG Superligi. Jego brat, Hubert, gra w Górniku Zabrze na pozycji rozgrywającego.

W PGE VIVE Kielce Mateusz Kornecki stworzy duet z Andreasem Wolffem, który również dołączy do zespołu w przyszłym sezonie. Kontrakt Niemca obowiązuje do 2023 roku.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas