W przeszłości grał w Barcelonie. Alvaro Ruiz podpisał kontrakt z Orlen Wisłą Płock.

Alvaro Ruiz / Foto: PGNiG Superliga Alvaro Ruiz / Foto: PGNiG Superliga

Hiszpański rozgrywający Alvaro Ruiz od nowego sezonu będzie reprezentował barwy ORLEN Wisły Płock. Obecny zawodnik francuskiego FENIX Toulouse Handball podpisał z naszym klubem 2-letni kontrakt.

Alvaro Ruiz to były zawodnik FC Barcelony, w składzie której debiutował w rozgrywkach Liga Asobal. Na hiszpańskich boiskach jako zawodnik Dumy Katalonii, CB Huesca oraz CB Granollers zdobył łącznie ponad 200 bramek. W 2015 roku przeniósł się do Francji, dokładnie do FENIX Toulouse, w barwach którego do tej pory rozegrał 73 mecze i zdobył 222 bramki.

W 2005 roku zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii prowadzonej wówczas przez Manolo Cadenasa podczas towarzyskiego turnieju rozgrywanego w Polsce.

– SPR Wisła Płock skontaktowała się ze mną około dwa miesiące temu. Od początku zarówno klub, jak i ja, byliśmy bardzo zainteresowani podpisaniem umowy. Ze swojej strony chciałbym powiedzieć, że jestem wdzięczny, że klub z takimi tradycjami zwrócił na mnie uwagę i chce mieć w swoich szeregach – powiedział Alvaro Ruiz.

– Przychodzę do Wisły, bo chciałbym grać w europejskich pucharach. Myślę, że w przyszłym sezonie możemy mieć bardzo konkurencyjny zespół, który będzie mógł powalczyć z każdą drużyną w Europie. Dodatkowym aspektem mojego transferu była także osoba Xaviego Sabate. Nie znałem go osobiście, ale słyszałem same pozytywne rzeczy o współpracy z nim. Od tamtej pory rozmawialiśmy kilkukrotnie i dzisiaj mogę przyznać, że jest on jednym z powodów, dla którego zdecydowałem się przyjść do Wisły. Choć w tym roku częściej występuję na środku rozegrania, to Xavi widzi mnie również na lewym rozegraniu oraz na podwyższonej „dwójce” w obronie. Jestem bardzo podekscytowany i mam duże oczekiwania zarówno co do swojej gry, jak i kolegów. Wierzę w ciężką pracę i ze swojej strony obiecuję dać z siebie wszystko, aby pomóc drużynie w osiągnięciu wyznaczonych celów.

– Transfer ten to w znacznej części zasługa poprzedniego Zarządu SPR Wisły Płock i z tego miejsca chciałbym im serdecznie podziękować za wykonaną pracę – powiedział obecny Prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek. – Prawdą jest również, że o Alvaro mocno zabiegał trener Sabate, który ma swój pomysł na ten zespół, który konsekwentnie realizuje poprzez bardzo skrupulatną selekcję kandydatów do gry w naszej drużynie. Obecnie naszymi najbliższymi celami jest sfinalizowanie umowy z Jose Guilherme de Toledo oraz Renato Suliciem. Ponadto kontynuujemy prace nad obsadą bramki i lewego rozegrania, ale wciąż jest za wcześnie, aby mówić głośno o konkretnych nazwiskach.

Formalnie Alvaro Ruiz będzie naszym zawodnikiem od 1 lipca. Oprócz niego, SPR Wisła Płock już wcześniej potwierdziła przyjście Niko Mindegii z Chambery Savoie HB.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas