Zlikwidowana kolejna, nielegalna fabryka papierosów. 4 mężczyzn próbowało uciekać. Zobacz akcję służb! Wyróżniony

Likwidacja nielegalnej fabryki papierosów / Foto: CBŚP Likwidacja nielegalnej fabryki papierosów / Foto: CBŚP

W fabryce, na prywatnej posesji, każdego dnia można było nielegalnie wyprodukować 400 tysięcy papierosów. Po wkroczeniu służb czterech mężczyzn próbowało uciekać. Cała linia została zlikwidowana przez policję, straż graniczną i celno - skarbową.   Zobacz jak wyglądała akcja likwidacji fabryki. 

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno – Skarbowego w Łodzi i Morskiego Oddziału Straży Granicznej wkroczyli na teren kilku posesji w rejonie Rzgowa w woj. łódzkim.

Na prywatnej posesji ukryta była fabryka papierosów. Po wkroczeniu służb 4 mężczyzn widok mundurowych próbowało uciec.  Wszyscy zostali zatrzymani. W ręce funkcjonariuszy wpadła jeszcze jedna osoba. Podczas akcji zabezpieczono urządzenia do produkcji papierosów, blisko 1,5 tony tytoniu bez akcyzy i 360 tysięcy gotowych papierosów.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że dzienna produkcja zlikwidowanej fabryki mogła wynieść nawet 400 tysięcy papierosów. Biorąc pod uwagę, że fabryka działała od dłuższego czasu straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć blisko 20 mln zł.

Podczas przeszukania następnych posesji zlikwidowano linię technologiczną do produkcji melasy czyli tytoniu do fajek wodnych, kolejnej maszyny do cięcia liści tytoniu. Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do Prokuratury Rejonowej w Pabianicach. Tam zostały przedstawione im zarzuty m.in. produkcji i przechowywania wyrobów tytoniowych bez akcyzy oraz uszczuplenie należności podatkowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Łódzki Urząd Celno - Skarbowy w Łodzi.

 

Ostatnio zmienianyśroda, 06 marzec 2019 12:17
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas