Bezmyślność 19 latka. Omijał zapory kolejowe, uciekał policji. Wyróżniony

Foto: KMP w Świebodzinie Foto: KMP w Świebodzinie

Na czerwonym świetle, ominął zapory i przejechał przez przejazd kolejowy. Zignorował również sygnały dawane przez policyjny patrol do zatrzymania i spróbował ucieczki. Po krótkim pościgu 19 latek zakończył ją na ogrodzeniu jednej z posesji. W organizmie miał 1,6 promila alkoholu.

Niebezpieczne i bezmyślne manewry 19 latka zauważyli policjanci ze Świebodzina. Na zamkniętym przejeździe kolejowym, pomiędzy miejscowościami Świebodzin i Wilkowo, zauważyli pojazd, którego kierowca zignorował czerwone światło oraz ominął opuszczone zapory. Auto jechało wprost na nich. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby kierowca się zatrzymał. Mężczyzna w oplu zdecydował się jednak na ucieczkę.

Wyminął stojący radiowóz i gwałtownie przyspieszył. Policjanci podjęli pościg i natychmiastowo poinformowali oficera dyżurnego, który do pomocy skierował kolejne patrole. Jazda kierowcy opla zakończył się po krótkiej chwili. Kierujący nie opanował pojazdu i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

Po zatrzymaniu okazało się iż za kierownicą siedzi 19-latek, mieszkaniec powiatu świebodzińskiego. W organizmie miał 1,6 promila alkoholu. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. On sam noc spędził w świebodzińskiej komendzie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty: kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie pojazdu do kontroli. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kierującemu również zostaną odebrane uprawnienia do kierowania i zostanie wobec niego orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres minimum 3 lat. Odpowie również za wykroczenia drogowe - omijanie zapór i przejazd przez przejazd kolejowy na czerwonym świetle.

Ostatnio zmienianyniedziela, 10 marzec 2019 10:06
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas