Broń, narkotyki, kradzione samochody i nielegalne kasyno. 100 funkcjonariuszy w akcji rozbicia grupy przestępczej! Zobacz video. Wyróżniony

Foto: KWP w Gorzowie Wlkp. Foto: KWP w Gorzowie Wlkp.

Wprowadzali na rynek narkotyki: amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy. Grupa została rozbita przez policjantów z CBŚP. W czasie zatrzymań w gminie Barlinek policjanci znaleźli 12 kg amfetaminy oraz broń i kradzione części samochodowe. Zobacz film z akcji.

Policjanci zatrzymali 5 osób. Z ustaleń śledczych wynika, że od kwietnia 2017 do lutego 2019 roku członkowie grupy rozprowadzali narkotyki na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Na „czarny” rynek trafiały różne środki odurzające i psychotropowe, m.in. amfetamina, tabletki ecstasy oraz marihuana.

Akcję przeprowadzono na terenie woj. zachodniopomorskiego, w gminie Barlinek. Prawie w tym samym czasie zatrzymanych zostało pięciu podejrzanych. Po przeszukaniu miejsc w których przebywali policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 12 kg amfetaminy, około tysiąca tabletek ecstasy oraz marihuanę. Policjanci trafili również na części samochodów skradzionych w Niemczech, broń gazową wraz z amunicją. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 10 komputerów. Tworzyły sieć nielegalnego kasyna internetowego.

W akcji rozbicia grupy wzięło udział blisko 100 funkcjonariuszy z CBŚP, policjanci z Gorzowa, Szczecina, Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono m.in. 6 pojazdów o szacunkowej wartości niemal 300 tysięcy złotych oraz biżuterię. W Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wlkp. zatrzymanym przestawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Ostatnio zmienianyniedziela, 10 marzec 2019 10:41
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas