Oszuści złapani przez policjantów z Opola naciągali internautów. Sprzedawali markowe telefony ale ich nie wysyłali. Wyróżniony

Zatrzymana kobieta / Foto: KWP w Opolu Zatrzymana kobieta / Foto: KWP w Opolu

Ten przypadek to przestroga dla kupujących polujących na okazje w sieci. Przez kilka miesięcy sprzedawali markowe telefony. Towar nigdy nie trafiał do kupujących. Policjanci z Opola złapali oszustów na dworcu kolejowym. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora o zastosowanie wobec mężczyzny 3 miesięcznego aresztu. Zatrzymanym grozi teraz do 8 lat więzienia.

Od kilku miesięcy opolscy policjanci zajmowali się sprawą działających w sieci oszustów. Na portalach internetowych oferowali markowe telefony w atrakcyjnych cenach. Oferty szybko znajdowały chętnych, jednak po wpłaceniu pieniędzy na konto sprzedającego, kontakt z nim urywał się.

Zajmujący się tą sprawą śledczy z Komisariatu II Policji w Opolu ustalili nieuczciwych sprzedawców. Okazali się nim 33-latek z województwa kujawsko-pomorskiego i jego 26-letnia partnerka. Jak się okazało, mężczyzna w 2017 roku wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za podobne przestępstwa.

Oboje zostali zatrzymani na dworcu kolejowym w Opolu, kiedy wracali do wynajmowanego mieszkania w mieście. 35-latek usłyszał już 11 zarzutów związanych z internetowymi oszustwami, a jego partnerka odpowie za 4 czyny. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, który przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury 33-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Śledczy nie wykluczają dalszych zarzutów w tej sprawie.

Ostatnio zmienianyniedziela, 10 marzec 2019 19:44
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas