Na terenie posesji trzymał dostawcze mercedesy. Zostały skradzione w Wielkiej Brytanii. Wyróżniony

Skradziony mercedes / Foto: KWP w Poznaniu Skradziony mercedes / Foto: KWP w Poznaniu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie odzyskali skradzione w Wielkiej Brytanii dwa Mercedesy Sprintery warte ponad 200 tysięcy złotych. Samochody znajdowały się na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Czarnków. Do tej pory dwa zarzuty paserstwa usłyszał 40-letni właściciel posesji.

Czarnkowscy policjanci zainteresowali się pojazdami na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Czarnków. W szczególności ich uwagę przykuły samochody na angielskich numerach rejestracyjnych.

W trakcie przeszukania posesji należącej do 40-latka, funkcjonariusze sprawdzili dwa busy marki Mercedes Sprinter w systemach policyjnych. Okazało się, że 12 lutego zostały skradzione na terenie Wielkiej Brytanii. Ich wartość oszacowano na kwotę ponad 200 tys. złotych. Policjanci zabezpieczyli oba pojazdy, które po przeprowadzonych oględzinach trafiły na policyjny parking.

W toku dalszych czynności kryminalni znaleźli jeszcze kilka innych samochodów, między innymi z wyciętym polem numerowym. Aktualnie śledczy powołali biegłego, w celu sprawdzenia pochodzenie tych aut.  Do tej pory na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili dwa zarzuty paserstwa 40-letniemu właścicielowi posesji. 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 11 marzec 2019 18:56
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas