Ludzka głupota nie zna granic. Kierowca TiR-a miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wyróżniony

Foto: KMP w Świebodzinie Foto: KMP w Świebodzinie

Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie 49-letni kierowca, który jechał drogą ekspresową S3 w okolicy Świebodzina. Mężczyzna prowadził ciężarówkę, jego ładunkiem była stal. Konsekwencje zderzenia z tym pojazdem mogłyby być tragiczne. Na szczęście jego jazdę zakończyła świebodzińska drogówka.

Patrol świebodzińskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę ciężarówki, który przewoził stal.  Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od kierującego alkohol. Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma 2,3 promila alkoholu w organizmie.

To skrajna głupota i nieodpowiedzialność. Stal jest jednym z niebezpieczniejszych ładunków. W przypadku zderzenia skutki mogą być katastrofalne. Ten kierowca kompletnie nie pomyślał, że prowadząc samochód odpowiedzialni jesteśmy nie tylko za siebie. Konsekwencje takiego postępowania mogą być tragiczne dla współpasażerów i innych uczestników ruchu!

Pojazd został zabezpieczony przez pomoc drogową, a kierowca zatrzymany. Stracił również uprawnienia. Po wytrzeźwieniu 49-latkowi zostaną postawione zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Kierujący, oprócz utraty uprawnień oraz minimum 3-letniego zakazu prowadzenia pojazdu, będzie musiał wpłacić 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw i Pomocy Postpenitencjarnej. Grozi mu również kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz grzywna.

 

Ostatnio zmienianywtorek, 12 marzec 2019 15:54
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas