Zagłębie zostaje w grze. Superliga wkracza w decydującą fazę. Wyróżniony

Foto: PGNiG Superliga Foto: PGNiG Superliga

Pewna wygrana z Wybrzeżem Gdańsk przedłużyła nadzieje piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin na udział w fazie play-off! Miedziowi wygrali z gdańszczanami 29:25, a znakomite zawody rozegrał Patryk Małecki.

Wynik otworzył Ksawery Gajek z Wybrzeżem a na 2:0 podwyższył Mateusz Wróbel. Kolejne rzuty lubinian lądowały obok bramki, aż do szóstej minuty. Wtedy dwie szybkie bramki autorstwa Pawła Dudkowskiego i Łukasza Kużdeby dały gospodarzom remis. Na pierwsze prowadzenie w meczu Zagłębie wyszło po dziesięciu minutach i wykorzystanym przechwycie przez Romana Chychykalo.

Później było jeszcze lepiej, trafił nawet Patryk Małecki, a przed upływem 13. minuty, przy wyniku 5:9, o czas poprosił szkoleniowiec gości, Marcin Lijewski. Nie zdało się to na wiele, bo bramkę zamurował Patryk Małecki, a jego koledzy skutecznie kończyli kontry. Dziesięć minut przed końcem było już 13:6 dla Miedziowych, którzy nie zamierzali oddawać pola rywalom. Lubinianie grali jak z nut, wykorzystując niemal każdą nadarzającą się okazję, a Patryk Małecki w pierwszej połowie bronił na poziomie 50 %!

W przerwie miała miejsce miła uroczystość. Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej Sławomir Ptak wręczył brązowe medale juniorom SMS Zagłębie Lubin za trzecie miejsce w Dolnośląskiej Lidze Juniorów.

Druga połowa zaczęła się od bramki Krystiana Bondziora ze skrzydła i szybkiego powiększania przewagi z pierwszej połowy. Dziesięć minut po zmianie stron było już 25:15 dla Zagłębia! Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera niemal do końca utrzymywali bardzo wysoką przewagę i przy przegranych Chrobrego Głogów i Piotrkowianina zachowali szanse na udział w fazie play-off.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas