Pościg za skradzionym czarnym BMW. Auto ukradł w Niemczech 41 letni Polak. Wyróżniony

Foto: KMP w Żarach Foto: KMP w Żarach

41 latek z Dolnego Śląska ukradł w Niemczech BMW. Wartość auta to ponad 250 tysięcy złotych. Auto było ścigane przez niemiecką policję. O pościgu zostali poinformowani także policjanci z Żar. Pojechali w kierunku granicy. Kiedy zauważyli opisany pojazd rozpoczęli pościg. Kierowca odjechał na pewną odległość i na skraju lasu porzucił skradziony samochód. Zaczął uciekać w stronę lasu.

 

Policjanci z żarskiej komendy pełnili służbę z niemieckim funkcjonariuszem w przygranicznych Zasiekach.  Przed godziną 11.00 niemiecki policjant otrzymał informację, że po stronie niemieckiej ok. 30 km od granicy prowadzony jest pościg za kierowcą czarnego BMW, który nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci pojechali w kierunku granicy. jeszcze w drodze otrzymali kolejną informację, że BMW nie zatrzymało się do kolejnej kontroli.

W okolicach stacji paliw zauważyli opisany pojazd. Zbliżał się z bardzo dużą prędkością. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, ominął radiowóz i pędził w kierunku miejscowości Brody. Patrol polsko - niemiecki ruszył w pościg. W pewnym momencie BMW przyspieszyło i odjechało na znaczną odległość.  Kierowca porzucił samochód na skraju lasu na drodze gruntowej w rejonie miejscowości Wcina i uciekł. Policjanci zauważyli na łące uciekającego mężczyznę. Policjanci ruszyli za nim pieszo, zatrzymali go po krótkiej chwili , ukrywał się w głębokim rowie. 

Jak się okazało samochód marki BMW 7 został skradziony na terenie Niemiec w miejscowości Obernburg am Main. Jego szacunkowa wartość to co najmniej 250 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna to 41-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego. Został przebadany testerem narkotykowym, który wykazał metamfetaminę. Jak się okazało zatrzymany był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy za kradzież z włamaniem.

Policjanci gromadzą materiał dowodowy w tej sprawie, 41-latek trafił już do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na dalsze czynności. Skradziony pojazd został zabezpieczony i wróci do właściciela.

Ostatnio zmienianyczwartek, 14 marzec 2019 15:54
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas