Lokomotywa, symbol "Kolejorza" ożyła. Zabytkowy parowóz przy stacji Bułgarska buchnął parą. Wyróżniony

  • Napisane przez  P. Łabęda / P. Zagórski
  • Wydrukuj
  • Email
Foto: Piotr Zagórski Foto: Piotr Zagórski

Lokomotywa, symbol Lecha Poznań wpisała się już w krajobraz ulicy Bułgarskiej. Teraz jeszcze została udoskonalona o dymiarkę, pojawiło się także dodatkowe oświetlenie oraz sygnał dźwiękowy. Dzięki temu "ciuchcia ożyła" i sprawia wrażenie jakby ruszała z peronu. Stało się to przed meczem z Górnikiem Zabrze. Na peron "Bułgarska" wybraliśmy się z kamerą. Zobacz film!

Pojazd stanął tuż obok Stadionu Poznań w październiku 2016 roku w ramach akcji "Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska". Parowóz od początku cieszył się wielką popularnością wśród kibiców Kolejorza. Chętnie fotografowano się na jego tle przy zbudowanym w tym celu peronie. - To atrakcja nie tylko dla poznaniaków, ale też dla innych mieszkańców Wielkopolski. Lokomotywa stoi już kilka lat i bardzo dobrze wpisuje się w krajobraz przy stadionie.

Pierwszy raz lokomotywa odpaliła tuż przed piątkowym meczem Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze, dokładnie o godzinie 19.22, symbolizującej datę powstania klubu. - Z tej okazji przygotowano mini show dymno-świetlny. Można było odnieść wrażenie, że lokomotywa jedzie, gdy buchnie para i pojawi się sygnał dźwiękowy. To niewątpliwe urozmaicenie dla tego parowozu - dodaje Terpiłowski. - Dymiarka będzie dodatkową atrakcją szczególnie dla dzieci, ponieważ lokomotyw parowych już nie ma na naszych torach - zaznacza prezydent Solarski.

 

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas