Zakopał zwłoki zmarłej matki i przez kilka lat pobierał jej emeryturę. 57 letni mieszkaniec Łodzi będzie odpowiadał między innymi za wyłudzenie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wyróżniony

Foto: KWP we Wrocławiu Foto: KWP we Wrocławiu

Od 2014 roku pobierał emeryturę za zmarłą matkę. Jej zwłoki zakopał na działce, na której stał wynajmowany przez nich dom. Potem wyprowadził się do Łodzi.

Kilka dni temu do łódzkich policjantów zaczęły docierać informacje o trudnościach z ustaleniem miejsca pobytu 88-letniej kobiety, która w ostatnich latach przebywała na terenie gminy Chocianów w powiecie polkowickim. Policjanci zatrzymali 57-letniego syna zaginionej kobiety. Po przeprowadzeniu śledztwa śledczy zaczęli podejrzewać, że kobieta nie żyje, a jej syn od lat pobiera za nią emeryturę. Policjanci ustalili też, że ciało zmarłej może być ukryte na terenie jednej z chocianowskich posesji.

Policjanci i specjalnie wyszkolony pies pod nadzorem lubińskiej prokuratury przeszukiwali teren w pobliżu wskazanego domu. Przypuszczenia śledczych okazały się trafne. Na terenie działki znaleźli zakopane ludzkie szczątki.

57-latek w związku z podejrzeniem wyłudzenia emerytury zmarłej osoby usłyszał zarzut oszustwa, ale to nie jedyne przestępstwo, za które będzie odpowiadał. Został przekazany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lubinie, gdzie usłyszał kolejne zarzuty. Jak szacują policjanci kwota pobranych przez niego środków może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas