Szalona ucieczka po Żarach. Pijany 29 latek staranował radiowóz i próbował rozjechać policjantów. Wyróżniony

foto: KPP w Żarach foto: KPP w Żarach

Policjanci z żarskiej jednostki zatrzymali 29-letniego kierowcę opla, który chciał rozjechać policjanta. Mężczyzna staranował też radiowóz i nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Jak się okazało był nietrzeźwy, miał blisko 1,5 promila alkoholu. Zatrzymany został także 22 -letni pasażer. Kierowcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 Przed godziną 17.00 na jednej z ulic, patrol policjantów zauważył samochód marki Opel na niemieckich numerach rejestracyjnych. Jego kierowca na widok radiowozu gwałtownie skręcił. Mundurowi natychmiast ruszyli za tym samochodem. Ten wjechał w podwórze i tam się zatrzymał. Kiedy funkcjonariusze wyszli z radiowozu, kierowca odwrócił się w ich kierunku, wrzucił wsteczny bieg i gwałtownie ruszył. Policjanci żeby nie zostać rozjechanym odskoczyli w bok. Opel staranował radiowóz, a kierowca rozpoczął ucieczkę, nie reagując na okrzyki policjantów. Funkcjonariusze wykorzystali strzelali w kierunku kół pojazdu. Mimo tego kierowca opla odjechał. Wspólnie z pasażerem, rozpoczął niebezpieczną jazdę ulicami miasta. Nie reagował na sygnały wysyłane przez policyjny radiowóz.

Foto: KPP w Żarach 


W żarskiej jednostce ogłoszono alarm. Funkcjonariusze wszystkich pionów zaangażowali się w poszukiwania. Na obrzeżach miasta szybko odnaleźli porzucony pojazd. Po niespełna dwóch godzinach od zdarzenia, 29-letni kierowca i 22-letni pasażer byli w rękach policjantów. Jak się okazało kierowca miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na przesłuchanie. Do wyjaśnienia zatrzymano również pasażera.
Kierowca usłyszy najprawdopodobniej zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, nie zatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenia mienia. Materiał dowodowy w tej sprawie nadal jest zbierany. 29-latkowi może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas