"Łowcy głów" złapali poszukiwanego, byłego lidera śląskiej mafii. Kierował grupą, która na swoim koncie ma wymuszenia, porwania i rozboje. Wyróżniony

foto: KWP w Katowicach foto: KWP w Katowicach

Były lider śląskiej mafii miał do odbycia karę łączną 15 lat więzienia i był poszukiwany przez sądy 4 listami gończymi. Od kilku lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Przestępcę wytropili i zatrzymali śląscy „Łowcy głów”.  Potrzebowali na to 3 miesięcy. Zatrzymany trafił do Aresztu Śledczego.

Namierzony przez śląskich „łowców głów” 55-letni mężczyzna to były lider śląskiej mafii. Kierowana przez niego grupa przestępcza zajmowała się rozbojami, wymuszeniami haraczów i porwaniami dla okupu. Przestępca był poszukiwany 4 listami gończymi wydanymi przez śląskie sądy. Miał do odbycia karę łączną 15 lat więzienia. Dodatkowo zarządzenie o ustalenie miejsca jego pobytu wydała jedna ze śląskich prokuratur. Mężczyzna od kilku lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Jego bezkarność zakończyli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Sekcji d/w z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, którzy przejęli sprawę poszukiwawczą zaledwie 3 miesiące temu. Policyjni „łowcy głów” wytropili przestępcę i zatrzymali go w wynajętym mieszkaniu na jednym z osiedli w Dąbrowie Górniczej. Poszukiwany został już doprowadzony do Aresztu Śledczego. Swoją odsiadkę zakończy w 2034 roku.

Ostatnio zmienianywtorek, 24 wrzesień 2019 16:40

Media

Doprowadzenie byłego lidera śląskiej mafii. video: KWP w Katowicach
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas