Kierująca Volvo kobieta wjechała nagle na lewy pas jedni. Motocyklista ratował się ucieczką na torowisko. Kobieta uciekła z miejsca wypadku! Wyróżniony

Kierująca Volvo kobieta wjechała nagle na lewy pas jedni. Motocyklista ratował się ucieczką na torowisko. Kobieta uciekła z miejsca wypadku!

Kierująca terenowym Volvo kobieta przejechała chodnikiem przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. Z chodnika wjechała na jezdnię, bezpośrednio na lewy pas. Tam nadjeżdżał motocyklista. Chcąc uniknąć zderzenia z Volvo wpadł na torowisko i się przewrócił. Kierująca Volvo przyspieszyła i uciekła z miejsca wypadku!

Oburzające jest zachowanie kierującej Volvo ale i też innych kierowców. Jak widać na nagraniu z monitoringu nikt się nie zatrzymał, żeby udzielić motocykliście pomocy. Pamiętajmy, że kierujący pojazdem lub inny uczestnik ruchu ma obowiązek udzielić pomocy ofiarom. Jej nieudzielenie jest wykroczeniem, karanym grzywną lub karą aresztu!

Pomocy motocykliście udzielił dopiero motorniczy tramwaju, który zatrzymał pojazd oraz jeden z kierowców. To oni wezwali pomoc. Na miejsce przyjechała karetka. Kierowca motocykla może mówić o dużym szczęściu. Ma złamaną łopakę i potłuczoną i poranioną nogę a widząc na nagraniu całe zdarzenie mogło się to skończyć zdecydowanie większymi obrażeniami.Po wypadku poszkodowany opublikował na facebooku post:

„Dobra moi kochani. Mialem wypadek motocyklem dzis kolo 12:00 na Grunwaldzkiej, zaraz za tą kawiarnią w strone McDonalda. Kobieta w cziemnych okularach, ciemnych spietych z tylu wlosach, w SUVie Volvo, najprawdopodobniej XC90, zajechala mi moj pas ruchu (przeciela 2 pasy) powodujac brak mozliwosci manewru. Skutkiem tego byl wypadek, polecialem po torowisku dla tramwajow. Obrazenia: potluczona i poobdzierana lewa noga i zlamana lewa lopatka."

Właśnie w ten sposób rozpoczął poszukiwania kierowcy samochodu. Jego kolega pozyskał monitoring, na którym widać całe zdarzenie.
Sprawą zajęła się policja. Po tygodniu kobieta została zatrzymana. Usłyszała zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Przyznała się do winy. Kobiecie zostało odebrane prawo jazdy. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Media

Video: Monitoring
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas