Na starej trójce pędził ponad 200 km/h. Zatrzymali go policjanci z walczącej z piratami grupy "Speed". ZOBACZ VIDEO! Wyróżniony

Foto: KWP w Gorzowie Wlkp. Foto: KWP w Gorzowie Wlkp.

61-latek rozpędził swoją audi Q7 do 203 km/h. Dokonał tego na starej „trójce”. Biorąc pod uwagę prędkość oraz potencjalne zmęczenie wynikające z faktu, że tego dnia przejechał ponad 1000 km, zachowanie te nie było rozsądne. Na radar nadział się, kiedy wyprzedził policyjny pojazd grupy "Speed". Formacja ta działa już ponad dwa miesiące. Została powołana do walki z najbardziej agresywnymi zachowaniami na naszych drogach. ZOBACZ VIDEO!

W rejonie Marwic na starej „trójce” policjanci z gorzowskiej grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi Q7. Powód? Jechał z prędkością 203 km/h. 61-latek stwierdził, że spieszył się do domu, a tego dnia ma już za sobą 1000 km. To raczej argument niezbyt przekonujący bo po takiej trasie z pewnością wypoczęty nie był. Dodając do tego prędkość przekraczającą 200 km/h należy stwierdzić, że nie było to rozsądne zachowanie.

Video: KWP w Gorzowie Wlkp.

Policjanci z grupy „SPEED” cały czas wspomagają codzienną służbę swoich kolegów. W ramach tej grupy działają także policjanci zwalczający przestępczość kryminalną i cybernetyczną. Wiele agresywnych zachowań rejestrowanych jest przez innych kierowców, którzy przesyłają te nagrania Policji lub zamieszczają w sieci. Przypominamy, że nagrania zachowań kierowców można przesyłać na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Policjanci z grupy "Speed" mają na swoim koncie 1730 skontrolowanych aut, 1577 odnotowanych wykroczeń, 70 zatrzymanych praw jazdy, 88 dowodów rejestracyjnych. Powstała, aby stawić czoła tym najbardziej agresywnym zachowaniom na lubuskich drogach. Jak relacjonują policjanci, wiele z nich mroziło krew w żyłach. Czasem tylko cudem uniknięto tragedii. W ostatnim roku w lubuskim na drogach zginęło 79 osób. Przyczyną wielu tych tragedii była nadmierna prędkość.

 

Ostatnio zmienianywtorek, 01 październik 2019 06:10
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas