Złapani sprawcy serii włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań w Wielkopolsce. Kradli wszystko, od biżuterii po samochody. Wyróżniony

Foto: KWP w Poznaniu Foto: KWP w Poznaniu

Setki pierścionków, zegarki, inną biżuterią, pieniądze, a nawet samochody o wartości miliona złotych. Tyle wynoszą straty po serii włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań. Policjanci z Poznania zatrzymali podejrzanego. Podczas przeszukań odzyskali mnóstwo utraconych przedmiotów.

Poznaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wiele włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych. W czasie przeszukań zabezpieczyli bardzo dużą ilość biżuterii, obrazy, ozdobną porcelanę oraz samochody pochodzące z włamań. Wśród tych przedmiotów znajdują się też takie, których pochodzenie jest nieznane. Funkcjonariusze nie wykluczają, że opublikują specjalną galerię z prośbą o identyfikację.

Po analizie zgłoszonych włamań policyjni eksperci doszli do wniosku, że niektóre z nich łączy wiele wspólnych cech. Na przykład w wielu z nich włamania odbywały się poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych. Uwagę policjantów zwrócił także fakt, że włamywacze zabierali kluczyki od luksusowych samochodów. Następnie kradli te auta. To pozwoliło policjantom powiązać włamania w Poznaniu, Kościanie, Borówcu, Sierakowie koło Kórnika i Rawiczu. Tylko w tych miejscach zostały skradzione przedmioty o łącznej wartości sięgającej miliona złotych.

Podczas prowadzonego śledztwa zidentyfikowali podejrzanego. Okazało się, że jest nim 34 letni mieszkaniec Komornik, karany wcześniej za przestępstwa kryminalne. W uzgodnieniu z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu policjanci zaplanowali zatrzymanie podejrzanego. Mężczyzna nie działał sam. Miał wspólnika, który jest obecnie poszukiwany. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 28 październik 2019 09:38
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas