Jamróg i Milik odchodzą, kewlar Sparty włoży Daniel Bewley. Wyróżniony

W sezonie 2020 Sparta Wrocław bez Vaclawa Milika W sezonie 2020 Sparta Wrocław bez Vaclawa Milika

W 2017 roku Vaclaw Milik był w życiowej formie. Stanął na podium w turnieju Grand Prix Czech. Pojechał jeszcze w dwóch zawodach cyklu GP. W Gorzowie zdobył 7 a w Toruniu 11 punktów. Sympatyczny Czech stał się ulubieńcem wrocławskich kibiców. Niestety, zawiódł w meczach finałowych z Unią Leszno. Kolejne dwa sezony kompletnie mu nie wyszły i cierpliwość we Wrocławiu się skończyła. W składzie na nowy sezon w Sparcie zabrakło dla niego miejsca. 

Po sezonie 2019 wygasły kontrakty Jakuba Jamroga (trafił do Speed Car Motoru Lublin) oraz Vaclava Milika (trafił do ROW-u Rybnik). O ile Jamróg spędził we Wrocławiu tylko jeden sezon, to Vaclaw Milik zdobył serca wrocławskich kibiców. Jego odejście przyjęli z żalem ale i ze zrozumieniem. Czech nie wykorzystał danego mu kredytu zaufania. Może uda mu się odbudować formę w zespole beniaminka PGE Ekstraligi, w ROW-ie Rybnik. Warto dodać, że jest to powrót Milika do ROW-u, w którym występował w sezonach 2013 i 2014.

Nowym zawodnikiem Betard Sparty Wrocław jest 20-letni Brytyjczyk Daniel Bewley, który ostatnie dwa sezony spędził właśnie w ROW-ie Rybnik. Trzon Betard Sparty Wrocław pozostaje bez zmian. Tworzą go nadal kapitan Maciej Janowski i trzykrotny mistrz świata Brytyjczyk Tai Woffinden. Do grona seniorów dołączył aktualny mistrz świata juniorów Maksym Drabik. Umowę przedłużył Australijczyk Max Fricke, a z ważnym kontraktem pozostaje Rosjanin Gleb Czugunow.

Ważne kontrakty mają też: Przemysław Liszka, Mateusz Panicz, Wiktoria Garbowska i Patryk Wojdyło (wszyscy w wieku juniorskim).

- Ta kadra to połączenie doświadczenia i młodości. W każdym z tych zawodników drzemie ogromny potencjał. Mamy prawdziwych liderów i żużlowców, którzy przy nich mogą się świetnie rozwijać – ocenił Andrzej Rusko, Prezes WTS.

Umowę z WTS przedłużył w tym oknie transferowym Andzej Lebiediew. Łotysz został wypożyczony do ROW-u Rybnik. 

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas