Pijany kierowca zniszczył ogrodzenie i wjechał w drzewo. Groził, że „zwolni policjantów ze służby” - FILM Wyróżniony

Foto: KMP we Wrocławiu Foto: KMP we Wrocławiu

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 35-letni mieszkaniec Wrocławia, który swoim Seatem wjechał w drzewo. Całe zdarzenie zarejestrował samochodowym wideorejestratorem jeden z mieszkańców powiatu wrocławskiego, który jechał za pijanym kierowcą. Zatrzymanemu przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego mężczyźnie, grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przyjechali na miejsce dosłownie w kilka chwil od otrzymania informacji od świadków. Zastali rozbitego Seata i mężczyznę, który na widok policjantów próbował uciec. Miał pecha. Trafił na patrol bardzo doświadczonych funkcjonariuszy. Jeden z nich biega ultramaratony więc zatrzymanie sprawcy po krótkim pościgu było tylko formalnością.

Po chwili 35-letni mieszkaniec Wrocławia został obezwładniony, ponieważ zachowywał się agresywnie w stosunku do interweniujących policjantów. Dzięki informacjom od świadków, a także nagraniu z samochodowego wideorejestratora, wynikało, że kierujący Seatem w brawurowy sposób prowadził swój pojazd, mimo tego, że poruszał się na wąskiej i ruchliwej drodze. W pewnej chwili stracił panowanie nad autem, uderzył w ogrodzenie, a następnie w drzewo, rozbijając swój samochód.

W czasie czynności zatrzymany mężczyzna był bardzo arogancki i agresywny. Groził policjantom rzekomymi znajomościami i twierdził, że „zwolni ich ze służby”. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Twierdził również, że właśnie jechał do pracy, gdzie zajmuje się kierowaniem pojazdami.

Mieszkaniec Wrocławia trafił do policyjnego aresztu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Orzeknie, jaka kara będzie najodpowiedniejsza za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a także za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze już zatrzymali prawo jazdy 35-latka.

Ostatnio zmienianypiątek, 03 kwiecień 2020 13:08

Media

{mp}434{/mp}
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas