Kulturalnie #ZostańwDomu i poznaj nowoczesne rozwiązania kulturowe w Europie. Wycieczki 3D po największych i najsławniejszych zabytkach są niezwykłe. Zobacz sam! Wyróżniony

Foto: ec.europa.eu Foto: ec.europa.eu

Mieszkańcy Europy, w tym Polski, podporządkowali się izolacji społecznej i pozostają w domach na czas epidemii. Poza pracą zdalną oraz opieką nad dziećmi warto wykorzystać ten czas na kulturę w wersji online. Muzea, opery i atrakcje turystyczne w całej Europie i na świecie udostępniają coraz więcej treści w Internecie, przypominając nam jak ważne jest obcowanie ze sztuką.

15 kwietnia 2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Sztuki. Od samego początku cywilizacji ludzkiej, sztuka i kultura była obecna w życiu ludzi. Poprzez sztukę wyrażamy swoje uczucia i emocje. Sztuka potrafi zachwycać, wzruszać i relaksować. Sztuka może być  także formą terapii dla osób z niepełnosprawnościami czy zaburzeniami psychicznymi. W ostatnim okresie korzystanie z jej bogactw jest ograniczone. Wirtualny świat umożliwia jednak poznawać kulturalną ofertę z całego świata. 

Kultura w wirtualnym świecie

Mnogość ofert online w całej Europie jest niesamowita, np. wycieczka 3D po chorwackim dziedzictwie kulturowym, zwiedzanie europejskich archiwów, bibliotek i muzeów, które zdigitalizowały ogromne zbiory dziedzictwa kulturowego w Europeanie (wiele elementów jest również w 3D). Warto podkreślić, że Unia Europejska od wielu lat wspiera projekty badawcze i innowacyjne rozwijające aplikacje 3D, rzeczywistość wirtualną (VR) i rzeczywistość rozszerzoną (AR). Przynosi to korzyści wielu placówkom kulturalnym, oferującym wirtualne wycieczki online.

#ZostańwDomu i zapoznaj się  z listą nowoczesnych rozwiązań kulturowych w Europie. Przejdź na tę stronę i poznaj perły europejskiej kultury:

https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/cultural-heritage-home

 

Ostatnio zmienianyśroda, 15 kwiecień 2020 13:03
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas