Włamywacze ukradli ponad 50 kartonów ze słodyczami. Wytropił ich policyjny pies.

Foto: KWP we Wrocławiu Foto: KWP we Wrocławiu

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o włamania do samochodów ciężarowych. Przestępców pomógł zatrzymać policyjny pies.

Policjanci z Bolesławca zatrzymali w wyniku pościgu i pracy policyjnego psa trzech włamywaczy. Policjanci otrzymali informację, że doszło do włamania do samochodu ciężarowego i kradzieży ponad 50 kartonów z czekoladowymi batonikami. Dojeżdżając na miejsce zauważyli samochód, którym mogli poruszać się przestępcy. Kiedy funkcjonariusze ruchu drogowego chcieli zatrzymać pojazd do kontroli, kierujący zaczął uciekać. Po wjechaniu na teren leśny, włamywacze uszkodzili swój pojazd i kontynuowali ucieczkę na pieszo. Po krótkim czasie policjanci zatrzymali 28-latka.

Poszukiwanie pozostałych osób było utrudnione ze względu na porę nocną i bardzo ograniczoną widoczność. Na miejsce przyjechał policjant przewodnik z psem służbowym z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu i dzięki pracy czworonoga właśnie policjanci znaleźli miejsce kryjówki dwóch pozostałych włamywaczy. W trakcie dalszych czynności policjanci odzyskali skradzione słodycze. Część została znaleziona w zaroślach w pobliżu miejsca przestępstwa, a pozostałe kartony z batonikami mundurowi zabezpieczyli po przeszukaniu pomieszczeń użytkowanych przez jednego ze sprawców.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego w wieku od 28 do 32 lat. Z ustaleń policjantów wynika, że w nocy 14/15 kwietnia podejrzani działając wspólnie dokonali kradzieży z włamaniem oraz 2 usiłowań kradzieży z włamaniem do naczep pojazdów ciężarowych. Ponadto 28-latek usłyszał zarzut włamania do samochodu ciężarowego i kradzieży 150 litrów paliwa. Natomiast 32-latek odpowie dodatkowo za niezatrzymanie się do kontroli oraz włamanie do pojazdu ciężarowego i kradzież opon, które częściowo w wyniku sprawdzeń zostały odzyskane. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Ostatnio zmienianypiątek, 17 kwiecień 2020 17:57
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas