Festiwal Unsound 2020 odbędzie się... ale na innych zasadach.

Foto: Unsound 2020 Foto: Unsound 2020

Unsound 2020 planowo miał odbyć się w październiku 2020 i tak też się stanie. Musi jednak nieco zmienić swoją formę. Zamiast w Krakowie odbędzie się w... sieci. 

W związku z obecnie panującą pandemią, wiele imprez, organizowanych jak dotąd co roku, nie może się odbyć. To samo grozi Festiwalowi Unsound 2020, jednak organizatorzy wpadli na inny pomysł. Po pierwsze wydarzenie będzie miało nie w Krakowie, ale w internecie, a po drugie trzonem tegorocznego wydarzenia będzie dyskusja. Była ona zawsze nieodzownym elementem Unsound, ale w tym roku to ona będzie grała pierwsze skrzypce, zamiast muzyków.

Organizatorzy zaplanowali już tegoroczne dyskusje, które będą wychodzić także poza ramy muzycznego świata, a będą to: sytuacja muzyczna w kwarantannie, dźwięki czasów po pandemii, awaryjne technologie oraz środowisko i nowe formy władzy. Oczywiście wiele nowych kwestii może się jeszcze pojawić.

W programie bezpłatnej internetowej transmisji organizator zaplanował min. prezentacje, wykłady performatywne, wywiady oraz dyskusje. Zaproszono osoby ze środowisk artystycznych, muzycznych, literackich, filozoficznych, aktywistycznych, naukowych i nie tylko. Uczestnicy wspólnie będą poszukiwać sposobów na radzenie sobie w nowej rzeczywistości. Zarchiwizowane materiały będą dostępne również po festiwalu. Wciąż jednak nie wiadomo, jak zaprezentować muzykę na żywo i czy w ogóle jest to możliwe.

Program online uzupełni książka pod tytułem „Intermission”. Będzie to zbiór esejów, wywiadów oraz prac graficznych. Towarzyszyć jej będzie kompilacja utworów nagranych przez osoby bliskie festiwalowi. Będzie dostępna na winylu oraz w sieci.

Z powodu pandemii ucierpiał także niestety budżet festiwalu Unsound 2020. Z tego powodu organizatorzy zwrócili się o pomoc do publiczności. Zorganizowali oni publiczną zbiórkę, która pomoże pokryć koszty wyprodukowania książki, płyty winylowej oraz wydawnictwa cyfrowego, a także transmisji online.

Ostatnio zmienianyśroda, 22 kwiecień 2020 17:02
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas