Kierowca samochodu ciężarowego wjechał pod pociąg pasażerski w Wielkopolsce. 10 osób trafiło do szpitala. Wyróżniony

Foto: Opennews.pl Foto: Opennews.pl

W środę, około godz. 17.45. na przejeździe kolejowo – drogowym, pomiędzy stacją Bolechowo a stacją Murowana Goślina samochód ciężarowy wjechał wprost pod szynobus Kolei Wielkopolskich relacji Wągrowiec-Wolsztyn. Z informacji przekazanych przez służby uczestniczące w akcji wynika, że w wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 12 osób. Przejazd jest wyposażony w sygnalizację świetlno - dźwiękową i rogatki. Urządzenia na przejeździe działały prawidłowo.

Z jakiego powodu kierowca samochodu ciężarowego, pomimo zamkniętych rogatek i włączonej sygnalizacji świetlno - dźwiękowej wjechał na przejazd nie wiadomo. Ruch pociągów na tej trasie został wstrzymany.

W zdarzeniu uczestniczyło 17 osób, 10 trafiło do szpitala - najciężej poszkodowana osoba poleciała śmigłowcem do Bydgoszczy, zadysponowany został jeszcze jeden śmigłowiec - powiedział nam Jarosław Kuśmierek z poznańskiej straży pożarnej, dowódca akcji. - Ciężarówka przewoziła torf, samochód został przeciągnięty około 100 m, siła uderzenia była bardzo duża. Część osób wyszła samodzielnie, części pomagali wyjść strażacy
-wszystkie osoby były przytomne - dodał. O godz. 19:05 pozostali pasażerowie zostali zabrani autobusem w dalszą podróż.

Na jednotorowej trasie Wągrowiec – Wolsztyn podróż odbywa się z wykorzystaniem komunikacji autobusowej na odcinku Bolechowo-Murowana Goślina. Służby techniczne Polskich Linii Kolejowych usuwają skutki zdarzenia. Prace trwają non stop. Do wymiany jest około 100 podkładów i sprawdzenie toru. Przywrócenie ruchu przewidywane jest dziś (30.04) wieczorem.  Przyczyny zdarzenia zbada komisja kolejowa.

 

 

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas