Empik odstępuje od części umów najmu z galeriami handlowymi. Powód? Reżim sanitarny i spadek atrakcyjności galerii. Wyróżniony

EMPiK odstępuje od umów najmu EMPiK odstępuje od umów najmu Foto: EMPiK
 

Ze względu na pandemię i jej ekonomiczne skutki zarząd Empiku podjął decyzję o odstąpieniu od ponad 40 umów najmu w galeriach handlowych. W tych lokalizacjach salony 4 maja nie zostaną otwarte. Empik nie wyklucza dalszych wypowiedzeń umów  w lokalizacjach, w których przy obecnych warunkach najmu prowadzenie rentownej działalności będzie trwale niemożliwe.

Grupa prowadzi obecnie negocjacje w zakresie modyfikacji warunków najmu tak aby odzwierciedlały nową rzeczywistość ekonomiczną. Grupa Empik prognozuje, że ze względu na stan epidemii, który będzie polską rzeczywistością przez kolejne kilkanaście miesięcy, centra handlowe zanotują znaczące spadki odwiedzalności.

Nowy reżim sanitarny, zamknięte kina, ograniczony dostęp do stref fitness i rozrywki, foodcourtów, a także potencjalne bankructwa mniejszych sieci, spowodują, że duże centra handlowe stracą znacząco na swojej atrakcyjności. Jednocześnie trwale zmienią się zakupowe nawyki części klientów, którzy coraz chętniej i częściej będą korzystać z zakupów online. Już teraz Empik notuje trzycyfrowe wzrosty w sprzedaży online i digital, której udział w 2019 zbliżył się do 40% obrotów, a w tym roku oczekiwany jest jego dalszy znaczący wzrost. Firma zapowiada dalsze inwestycje w tym obszarze.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas