Skradziony skuter odnaleziony w 50 metrowej studni. Na posesji była też broń i amunicja. Wyróżniony

50 metrowa studnia Foto: KWP w Lublinie 50 metrowa studnia Foto: KWP w Lublinie

Policjanci z Kraśnika odzyskali skuter. Został skradziony przed dwoma miesiącami. Jednoślad mundurowi odnaleźli na jednej z posesji w gminie Zakrzówek. Był w studni głębinowej na głębokości niemal 50 metrów. Podczas przeszukania posesji podejrzanego policjanci znaleźli broń palną oraz amunicję. 

Żeby wydobyć skuter, konieczna była pomoc specjalistycznej jednostki ratownictwa wysokościowego Straży Pożarnej z Lublina oraz strażaków z terenu powiatu kraśnickiego. Do sprawy kradzieży zatrzymany został 61-letni mieszkaniec gm. Zakrzówek. 

Do kradzieży skutera doszło na przełomie lutego i marca. Złodziej pod osłoną nocy zabrał z posesji jednoślad należący do jednej z mieszkanek. Właścicielka wyceniła straty na ponad 1 tys. zł. Efektem policyjnych ustaleń było przeprowadzenie przeszukania dwóch posesji na terenie gminy Zakrzówek. Na działce zamieszkiwanej przez 61 letniego mężczyznę policjanci ujawnili dwie jednostki broni palnej bez wymaganego przepisami zezwolenia, karabinek pneumatyczny, kilkadziesiąt zużytych łusek plastikowych, kilka nabojów, śruty i akcesoria, które zostaną poddane szczegółowej ekspertyzie przez biegłych.

Z kolei skradziony skuter mundurowi ujawnili na drugiej, tym razem niezamieszkałej posesji. Nietypowe było miejsce jego ukrycia, Jednoślad ukryty był  na samym dnie 50 metrowej studni głębinowej nieużytkowanej od dłuższego czasu.  Jak się okazało, sprawca wrzucił go tam po dokonaniu kradzieży. 

Odzyskany skuter został  zwrócony właścicielce.  61 latek został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku.  Wkrótce odpowie za kradzież oraz posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

Ostatnio zmienianypiątek, 01 maj 2020 11:44
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas