Tarnowscy policjanci zatrzymali sprawców napadu i zabójstwa 62-latka. Grozi im dożywocie. Wyróżniony

Jeden z zatrzymanych. Foto: Policja małopolska. Jeden z zatrzymanych. Foto: Policja małopolska.

Mężczyźni przyznali się do napadu na samotnie mieszkającego mężczyznę. Około północy przyszli do jego domu. Gdy 62-latek otworzył im drzwi, dotkliwie go pobili oraz skopali. Żeby nie powiadomił policji skrępowali mu nogi i ręce przywiązując go do stołu kablami elektrycznymi. Sprawcami jest trzech mieszkańców powiatu tarnowskiego w wieku od 20 do 25 lat. Dwóch z nich było już notowanych za rozboje oraz kradzieże. Grozi im dożywocie. 

4 maja br. tarnowscy policjanci otrzymali informację o znalezieniu zwłok samotnie mieszkającego 62-latka. Wspólnie z prokuratorem oraz biegłym lekarzem medycyny sądowej policjanci zebrali na miejscu zbrodni wiele śladów i dowodów. Przesłuchania okolicznych mieszkańców, przeglądanie zapisów monitoringów, oraz analiza uzyskiwanych informacji pozwoliła kilka dni później ustalić sprawców brutalnego napadu i zabójstwa mieszkańca Jodłówki-Wałki.

Wideo: POLICJA MAŁOPOLSKA

Jak się okazało, sprawcami jest trzech młodych mieszkańców powiatu tarnowskiego w wieku od 20 do 25 lat. Dwóch z nich było już notowanych za rozboje oraz kradzieże. Jeden z nich, mieszkaniec województwa śląskiego, na początku roku opuścił mury zakładu karnego po 5 letnim okresie odbywania kary za rozbój i osiedlił się w powiecie tarnowskim. Trzeci mężczyzna do tej pory nie wszedł w konflikt z prawem. Kryminalni zatrzymali wytypowaną trójkę, która dokonała napadu oraz mężczyznę podejrzewanego o udzielenie im pomocy.

Podczas przesłuchań mężczyźni przyznali się do napadu na samotnie mieszkającego mężczyznę. Do napadu doszło w nocy z 2 na 3 maja 2020 roku. Około północy przyszli do jego domu i gdy 62-latek otworzył im drzwi, dotkliwie go pobili oraz skopali. Następnie, aby nie powiadomił policji, krępując mu nogi i ręce przywiązali go do stołu kablami elektrycznymi,. Z domu ukradli przedmioty takie jak monety okolicznościowe, narzędzia, sprzęt elektryczny, repliki broni, kosmetyki, alkohol. Przedmioty te ukryli w lesie. Pomocy w przewożeniu oraz sprzedaży łupów udzielał podejrzanym 22-letni  mężczyzna.

Wszyscy zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, gdzie trzech z nich usłyszało zarzut zabójstwa w związku z rozbojem (art. 148 par. 2 pkt. 2 kodeksu karnego), a czwarty nieumyślnego paserstwa ( art. 292 kk). 9 maja trzech sprawców zostało doprowadzonych do sądu, który przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za dokonanie takiej zbrodni grozi im nie mniej niż 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywocia.  Wobec czwartego mężczyzny Prokuratura Rejonowa w Tarnowie zastosowała dozór policyjny. Za paserstwo nieumyślne grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Tarnowska policja odzyskała wszystkie przedmioty skradzione z mieszkania ofiary.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 11 maj 2020 07:16
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas