218 km/h na ograniczeniu do 80. Najwyższa kara, 10 pkt. i... Przywłaszczony mercedes. Wyróżniony

Radar i przekroczenie prędkości. Foto: Śląska policja Radar i przekroczenie prędkości. Foto: Śląska policja

218 km/h miał na liczniku kierowca mercedesa, którego zatrzymali mundurowi z Gliwic. Wchodzący w skład grupy SPEED policjanci z komisariatu autostradowego za rażące naruszenie przepisów ukarali mężczyznę najwyższym z możliwych mandatów. Okazało się także, że samochód, którym jechał mężczyzna był przywłaszczony.

Mężczyzna został zatrzymany w Mykanowie, na autostradzie A1. Na remontowanym odcinku trasy, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h, kierowca mercedesa pędził mając na liczniku 218 km/h. W takiej sytuacji mundurowi z gliwickiego komisariatu autostradowego ukarali mężczyznę najwyższym z możliwych mandatów karnych - 500 zł i 10 punktami karnymi. Co więcej, po sprawdzeniu samochodu w policyjnych bazach danych okazało się, że został przywłaszczony. Stróże prawa wyjaśniają teraz okoliczności tego przestępstwa.

 

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych wypadków. Apelują o respektowanie przepisów i pamięć o tym, że wyjeżdżając na drogę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu.

źródło: Śląska policja

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 11 maj 2020 07:16
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas