Ucieczka ulicami Wrocławia pijanego, młodego kierowcy skutera. Został zatrzymany. O jego losie zadecyduje sąd. Wyróżniony

Zatrzymany skuter. Foto: Policja wrocławska. Zatrzymany skuter. Foto: Policja wrocławska.

Skrajnie nieodpowiedzialnie zachował się pijany 25-letni wrocławianin. W środku nocy postanowił nie zatrzymać się do policyjnej kontroli. Uciekając skuterem ulicami miasta, starał się zgubić interweniujących funkcjonariuszy. Po upadku i uszkodzeniu pojazdu, próbował jeszcze zbiec pieszo. Został jednak szybko zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym przez mężczyznę powietrzu. 

Na szczęście tym razem nikt nie został poważnie poszkodowany. Jednak mogło dojść do niebezpiecznego zdarzenia, ponieważ pijany 25-latek uciekał ulicami miasta. Wszystko zaczęło się w nocy, kiedy policjanci patrolujący rejon Starego Miasta, zwrócili uwagę na skuter, który poruszał się całą szerokością jezdni. Kiedy włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe, kierujący zjechał na pobocze i zwolnił. Jednak tylko po to, by nagle przyspieszyć i zacząć uciekać przed interweniującymi funkcjonariuszami.

Podczas pościgu mężczyzna kilkukrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, a w pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Porzucił pojazd i próbował uciekać pieszo. Wtedy szybko został zatrzymany przez policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że młody wrocławianin ma prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas upadku ze skutera doznał niegroźnych obrażeń, a po ich opatrzeniu, został osadzony w policyjnym areszcie.

25-latek nie potrafił logicznie wytłumaczyć, dlaczego postanowił uciekać przed funkcjonariuszami Policji. Teraz będzie miał czas na takie przemyślenia, ponieważ za popełnione przez niego przestępstwo grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jej wysokości zadecyduje sąd.

źródło: Policja wrocławska

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas