Pijany kierowca wjechał z impetem w budynek. On wyszedł z wypadku cały, ale pasażerowie trafili do szpitala z poważnymi obrażeniami… Wyróżniony

Pijany kierowca uderzył w budynek. Foto: Policja wrocławska Pijany kierowca uderzył w budynek. Foto: Policja wrocławska

Ta bardzo niebezpieczna sytuacja, miała miejsce na terenie wrocławskich Krzyków przed godziną 4 rano. Wrocławscy policjanci podjęli interwencję w zw. ze zdarzeniem drogowym, które pierwsi zauważyli mieszkańcy. Wszystko wskazywało na to, że brał w nim udział nietrzeźwy kierowca i są osoby ranne. Okazało się, że 24-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył autem w budynek wielorodzinny. Niestety dwaj pasażerowie podróżujący tym autem, zostali przewiezieni do szpitali z poważnymi obrażeniami ciała. Okazało się, że kierowca ma 0.8 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci Referatu Partolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki, interweniowali na ulicy Zwycięskiej. Otrzymali informacji o zdarzeniu drogowym z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Ponieważ wszystko wskazywało na to, że w samochodzie znajdują się osoby poszkodowane, pobiegli natychmiast udzielić im pomocy.

Okazało się, że 24-letni kierowca stracił panowanie nad osobową Toyotą i wypadł z drogi w momencie przejeżdżania przez rondo i uderzył w pobliski budynek mieszkalny. Badanie przeprowadzone przez mundurowych, wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Na szczęście jemu nic się nie stało, ale dwaj pasażerowie zostali przewiezieni do pobliskich szpitali z poważnymi obrażeniami ciała. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a uszkodzony pojazd odholowano. Teraz dalszym losie 24-letniego ob. Ukrainy zadecyduje wrocławski sąd. W świetle obowiązujących przepisów, grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mając na uwadze to i inne tego typu zdarzenia oraz fakt, że nadal na Polskich drogach nietrzeźwi kierowcy doprowadzają do poważnych w skutkach wypadków, a także stanowią olbrzymie zagrożenie dla innych uczestników ruchu, policjanci apelują o rozsądek i bezwzględnie - nie wsiadanie za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. 

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas