Skorzystał z gościny rodaka a potem próbował go zabić. Ugodził go nożem i dusił. Wyróżniony

41-letni Ukrainiec ugodził swojego rodaka nożem. Foto: KWP w Opolu 41-letni Ukrainiec ugodził swojego rodaka nożem. Foto: KWP w Opolu

Policjanci z Opola zatrzymali 41-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna skorzystał z gościnności swojego rodaka, a w zamian ugodził go nożem i próbował dusić. 56-latka w ciężkim stanie ratownicy przewieźli do szpitala. Napastnik został zatrzymany przez policjantów i trafił prosto do policyjnych aresztów. Na wniosek śledczych i prokuratora opolski sąd aresztował go na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

20 maja w nocy, dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał informację, że w jednej ze wsi w powiecie opolskim, zakrwawiony mężczyzna wzywa pomocy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wynikało z ich ustaleń, 56-letni obywatel Ukrainy spożywał alkohol ze swoim rodakiem. Kiedy mężczyzna zasnął, miał zostać ugodzony nożem w klatkę piersiową i duszony przez przebywającego u niego gościnnie 41-latka. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. 56-latek w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Mundurowi natomiast ustalili rysopis podejrzewanego i rozpoczęli jego poszukiwania.

Napastnik został zatrzymany przez policjantów na jednej z ulic nieopodal miejsca zdarzenia. 41-latek trafił prosto do policyjnych aresztów. 22 maja obywatel Ukrainy usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za takie przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło:KWP w Opolu

Ostatnio zmienianywtorek, 26 maj 2020 08:10
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas