Kalisz: policjanci zarekwirowali towary bez akcyzy o wartości blisko 140 tysięcy zł. Wyróżniony

Kalisz: policjanci zarekwirowali towary bez akcyzy o wartości blisko 140 tysięcy zł.

Niemal 120 tys. sztuk papierosów oraz ponad 7 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na podstawie wstępnych wyliczeń stróże prawa ustalili, że gdyby nielegalne towary trafiły na rynek to skarb państwa straciłby blisko 140 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prowadzą regularne działania, które mają na celu zwalczanie handlu nielegalnymi towarami. Nieumundurowani funkcjonariusze cyklicznie pojawiają się na placach targowych, bazarach i giełdach, zlokalizowanych na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Głównym celem kontroli jest wyeliminowanie nielegalnego obrotu wyrobami akcyzowymi. Podczas tego typu działań funkcjonariusze interesują się nie tylko przemycanymi papierosami czy alkoholem, ale także nielegalnie sprzedawanymi lekarstwami, czy przedmiotami z podrobionymi znakami towarowymi.

W sobotę, podczas kontroli jednego z targowisk, policjanci zabezpieczyli papierosy oraz tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalne towary były przechowywane m.in. w jednym z kiosków handlowych. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło blisko 120 tys. sztuk papierosów oraz ponad 7 kilogramów tytoniu. Wszystkie zabezpieczone towary nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.

W związku ze sprawą zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 47 i 23 lat. Obaj trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Następnego dnia usłyszeli zarzuty z Kodeksu karno skarbowego. Grozi im wysoka grzywna.

Na podstawie wstępnych wyliczeń ustalono, iż szacunkowa wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, sięga kwoty blisko 140 tysięcy złotych.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 01 czerwiec 2020 12:57
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas