Bramkarz holenderskiego SC Heerenveen na testach medycznych w Lechu. To brat reprezentanta Polski. Wyróżniony

Filip Bednarek. źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka Filip Bednarek. źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Testy medyczne w Lechu Poznań przechodzi od poranka Filip Bednarek. Jeżeli 27-letni bramkarz zaliczy je pomyślnie, to w piątek podpisze kontrakt z Kolejorzem.
Bednarek obecnie jest piłkarzem holenderskiego sc Heerenveen, dla którego w tym sezonie Eredivisie rozegrał sześć spotkań i nie zaliczy ich już więcej, ponieważ w związku z pandemią koronawirusa liga holenderska zakończyła swoje rozgrywki.

27-latek już w czasach juniorskich wyjechał do Holandii, gdzie przez lata rozwijał się w strukturach FC Twente, jednak dla seniorskiego zespołu rozegrał zaledwie jedno spotkanie w ramach Ligi Europy. Kolejnym przystankiem w jego karierze był FC Utrecht, w którego barwach zadebiutował w Eredivisie. Jednak najlepsze były dla niego dwa sezony spędzone na zapleczu w De Graafschap, gdzie na pozycji bramkarza był niekwestionowanym numerem jeden. Jego dobra postawa zaowocowała transferem do sc Heerenveen, ale miejsce w podstawowym składzie tego zespołu wywalczył sobie dopiero na początku tego roku. Prywatnie Filip Bednarek jest starszym bratem Jana, czyli byłego środkowego obrońcy Lecha, a obecnie zawodnika angielskiego FC Southampton.

Filip Bednarek. źródło: Lech Poznań/ foto: Przemysław Szyszka

Golkiper od czwartkowego poranka przebywa na testach medycznych w Poznaniu i jeżeli przejdzie je pomyślnie, to złoży podpis pod umową z Kolejorzem. Wraz z końcem czerwca wygasa jego kontrakt z obecnym klubem, więc kontrakt z Lechem będzie obowiązywał formalnie od 1 lipca tego roku.

źródło: Lech Poznań

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas