Bydgoszcz: Chciał schować amfetaminę w kanapie. Grozi mu do 10 lat więzienia. Wyróżniony

Woreczek z amfetaminą. Foto: KMP Bydgoszcz Woreczek z amfetaminą. Foto: KMP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 31-latka, który w domku na działce rekreacyjnej miał ponad 400 gramów amfetaminy. Na widok policjantów schował je w kanapie. Na nic się to zdało. Policjanci narkotyki zabezpieczyli, a bydgoszczanina zatrzymali. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Do zatrzymania 31-latka doszło w środę, 03 czerwca. Wówczas policjanci ustalili, że mężczyzna przebywający na działce rekreacyjnej posiada znaczne ilości narkotyków. Nie zwlekając pojechali pod ustalony adres. Idących w stronę działki policjantów zauważyła, będąca przed domkiem letniskowym, kobieta. Natychmiast wbiegła do budynku. Okazało się, że był tam podejrzewany mężczyzna, który szybko chował coś do stojącej w pomieszczeniu kanapy. Jego starania i tłumaczenia na nic się zdały. Policjanci przeszukali pomieszczenie, a przede wszystkim wspomniany mebel. Potwierdziło się, że 31-latek próbował w nim ukryć reklamówkę z zawartością worka foliowego oraz trzech woreczków strunowych z białym proszkiem. Przeprowadzone narkotesterem wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli do dalszych badań ponad 400 gramów tego narkotyku.

Bydgoszczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania ich innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wystąpili, za pośrednictwem prokuratora, do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego. Sędzia po zapoznaniu się z aktami sprawy przychylił się do wniosku i aresztował bydgoszczanina na 3 miesiące.

Źródło: KMP Bydgoszcz

Ostatnio zmienianypiątek, 05 czerwiec 2020 19:19
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas