Nakło: Auto wjechało w przystanek autobusowy. Wyróżniony

Honda uderzyła  przystanek autobusowy. Foto: KPP Nakło nad Notecią Honda uderzyła przystanek autobusowy. Foto: KPP Nakło nad Notecią

Tragiczne skutki mogło mieć zdarzenie, do jakiego doszło rano, 5 czerwca, na drodze wjazdowej do Nakła. Kierowca SUV-a z przyczyn zdrowotnych stracił panowanie nad autem i z całym impetem wjechał w przystanek autobusowy. Na szczęście w chwili, kiedy doszło do zdarzenia nie oczekiwał na nim żaden podróżny.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Poznańskiej w Nakle wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy 5 czerwca o godzinie 7. Z przekazanych dyżurnemu informacji wynikało, że pojazd typu SUV wjechał w przystanek autobusowy.

Na miejsce został skierowany patrol „drogówki”. Jak ustalili mundurowi, zanim honda uderzyła w przystanek, wjechała „pod prąd” na rondo, po czym przejeżdżając kilkadziesiąt metrów taranowała znaki drogowe i chodnik, by ostatecznie zatrzymać się w miejscu, gdzie zazwyczaj oczekują podróżni. Cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie i można mówić o wielkim szczęściu , że w tym czasie nikt nie przemieszczał się chodnikiem, ani nie stał na przystanku. Gdyby tak było zdarzenie mogłoby mieć tragiczne skutki.

Okazało się, że 68-letni kierowca hondy z przyczyn zdrowotnych stracił przytomność co spowodowało, że przestał panować nad autem. Mężczyzna trafił pod opiekę medyków i pozostaje mu życzyć powrotu do zdrowia.

Źródło: KPP Nakło nad Notecią

Ostatnio zmienianypiątek, 05 czerwiec 2020 19:23
Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas