Wieldządz: Sklepowi włamywacze zatrzymani

Wieldządz: Sklepowi włamywacze zatrzymani

Nawet brak świadków czy monitoringu nie stanął na drodze funkcjonariuszy wydziału kryminalnego, aby ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem. Trzech młodych mężczyzn usłyszało już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (07.06.20 r.). O poranku policjanci wąbrzeskiej jednostki zaalarmowani zostali o ujawnieniu wybitej szyby w drzwiach wejściowych do sklepu spożywczego w m. Wieldządz. Właściciel sklepu oświadczył, że doszło do kradzieży z włamaniem, a łupem sprawców padł alkohol, papierosy i słodycze. Łączne straty oszacowano na kwotę ponad 1000 zł. Do działania natychmiast przystąpili wąbrzescy kryminalni, którzy już następnego dnia ustalili, kto mógł stać za tym czynem.

 
Wczoraj po południu policjanci zapukali do drzwi trzech mieszkań, zatrzymując dwóch 18-letnich mieszkańców gminy Płużnica oraz 16-latka z powiatu grudziądzkiego. Wszyscy przyznali się do udziału w tym włamaniu solidarnie wskazując również nieletniego pomysłodawcę. W wyniku przeszukań udało się odzyskać część skradzionego mienia. Najmłodszy z uczestników stanie teraz przed sądem dla nieletnich, a dwaj pełnoletni już młodzi mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi im do 10 lat więzienia.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas