Akcja SPEED: prawie 170 praw jazdy zatrzymanych w Kujawsko-Pomorskim w maju. Wyróżniony

Akcja SPEED: prawie 170 praw jazdy zatrzymanych w Kujawsko-Pomorskim w maju.

Policjanci ze specjalnej grupy "SPEED" zatrzymali w maju 167 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. To sporo!

Policjanci ze specjalnej grupy "SPEED" nałożyli w maju ponad 3 400 mandatów karnych, z których większość była za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Policjanci zatrzymali także 167 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Efekty pracy funkcjonariuszy wskazują, że na naszych drogach jest wciąż zbyt dużo brawury i agresywnych zachowań.

Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka.

Pamiętajmy, wraz ze wzrostem prędkości, zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi, włącznie z jej poboczami i chodnikami, a tym samym, na reakcję obronną.

 

Policjanci kujawsko-pomorskiej grupy "SPEED" w miesiącu maju tego roku:

- skontrolowali 3822 pojazdy,
- ujawnili 4092 wykroczenia drogowe, z czego 3208 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących,
- nałożyli 3474 mandaty karne, z czego 2826 za przekroczenie prędkości,
- skierowali 39 wniosków o ukaranie za wykroczenia drogowe,
- zatrzymali 177 praw jazdy, w tym 167 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym,
- zatrzymali 91 dowodów rejestracyjnych,
- ujawnili także 15 przestępstw dotyczących ruchu drogowego.

 

Źródło: KMP Bydgoszcz

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas