Wolsztyn: Pływał motorókwką bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Wyróżniony

Wolsztyn: Pływał motorókwką bez uprawnień i pod wpływem alkoholu.

Rozpoczynający się sezon letni to dla policjantów również służba na akwenach naszego powiatu. Pierwsze z takich służb przypadły podczas czerwcowego „długiego weekendu”. Niestety w jednym przypadku podczas kontroli okazało się, że sterujący motorówką mężczyzna jest nietrzeźwy i nie posiada stosownych uprawnień.

13 czerwca br. ok.godz. 17:00 policjanci KPP w Wolsztynie pełniący służbę na wodach Jeziora Górskiego zwrócili uwagę na płynącą w ich kierunku łódź motorową. W momencie, gdy obie jednostki mijały się, mundurowi zauważyli, że sterujący nią mężczyzna ostentacyjnie pije piwo. Stało się to podstawą do podjęcia natychmiastowej interwencji.

Policjanci zawrócili swoją łódź i zatrzymali mężczyznę do kontroli. Podczas legitymowania ustalono, że łodzią sterował 37-letni mieszkaniec Milicza. Mężczyzna został zbadany alkotestem. Niestety jak się okazało, w wydychanym przez niego powietrzu znajdowało się 0,48 mg/l alkoholu (1 promil). Nieodpowiedzialność mieszkańca Dolnego Śląska była tym większa, że w łodzi poza nim znajdowało się jeszcze 6 osób, w tym troje kilkuletnich dzieci.

Listę nieprawidłowości dopełnił brak uprawnień do sterowania tego typu łodzią. Jedynym pozytywnym akcentem w tej sytuacji było to, zarówno sternik, jak i jego pasażerowie mieli założone kapoki.

Mężczyzna musi teraz liczyć się z surowymi konsekwencjami swej nieodpowiedzialnej decyzji. Za pływanie bez patentu motorowodnego grozi mu grzywna, z kolei obecność alkoholu w jego organizmie przełożyć się może nawet na dwuletnie pozbawienie wolności.

U progu rozpoczynającego się sezonu policjanci apelują do wszystkich wypoczywających nad wodą o rozsądek i rozwagę. Alkohol w połączeniu z relaksem nad wodą nigdy nie będzie dobrym połączeniem. W konkretnych sytuacjach będzie natomiast podnosił ryzyko wypadku i znacząco wpływał na wymiar kary.

Policjanci będą kontrolowali poziom respektowania przepisów obowiązujących na jeziorach przez cały sezon letni.

 

Źródło: Policja Wielkopolska

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas