Toruń: Areszt za szaleńczą ucieczkę i inne przestępstwa Wyróżniony

Toruń: Areszt za szaleńczą ucieczkę i inne przestępstwa

Policjanci doprowadzili do sądu 32-latka, który nie zatrzymał się do kontroli i popełnił kilka innych przestępstw. Mężczyzna usłyszał w sumie 9 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniami do pojazdów, posiadania wyrobów tytoniowych bez znaków akcyzy oraz przywłaszczenia dokumentów. Sąd aresztował go na najbliższe 3 miesiące. To recydywista, więc może mu teraz grozić do 15 lat więzienia.

We wtorek (11.08.20) około 11:30 mundurowi z toruńskiej "drogówki" podczas przejazdu nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem ul. Sukienniczą zauważyli osobowego opla vectrę. Jego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten zignorował ich polecenia i odjechał z dużą prędkością wąskimi uliczkami starówki.

Podczas ucieczki kierowca popełnił szereg wykroczeń – m.in.: nie zastosował się do czerwonego światła, wyprzedzał bezpośrednio na przejściu dla pieszych, zajeżdżał drogę innym autom, jechał po chodniku i torowisku, a także wjechał na rondo „pod prąd”. Policjanci już na początku pościgu poinformowali o tym dyżurnego, który wysłał w ten rejon dodatkowe patrole. Mundurowi kontynuowali pościg, a okazja do bezpiecznego zatrzymania kierowcy pojawiła się, gdy ten w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Policjanci wybiegli z auta i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 32-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów wydany na mocy wyroku toruńskiego sądu. Uciekinier trafił prosto do policyjnej celi.

Jak się okazało spotkaniem z nim zainteresowani byli bardzo kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu. Wytypowali go bowiem jako sprawcę kilku przestępstw. Policjanci zebrali dowody, które świadczyły o tym, że mężczyzna włamał się do pięciu pojazdów. Do tych zdarzeń doszło od marca do sierpnia tego roku w Lubiczu, Toruniu i Aleksandrowie Kujawskim. Listę zarzutów uzupełniła jeszcze ucieczka przed policjantami i niezastosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu, kierowanie pojazdem pomimo sądowego wyroku oraz przywłaszczenia dokumentów (znaleziono przy nim prawo jazdy należące do innej osoby). Poza tym mężczyzna usłyszał zarzut przechowywania w należącej do niego piwnicy ponad 17 kg tytoniu (w tym przypadku należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 18.000 zł).

Wczoraj (13.08.20) policjanci z komisariatu na toruńskim śródmieściu doprowadzili 32-latka do sądu. Sąd przychylił się do wniosku organów ścigania i aresztował go tymczasowo na najbliższe 3 miesiące. Mężczyzna jest recydywistą. Wcześniej odbywał wyrok pozbawienia wolności za kradzieże. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas