Swarzędz: 21-latek podejrzany o podpalenia zatrzymany. Wyróżniony

Podejrzany o podpalenia w Swarzędzu. Foto: Policja wielkopolska Podejrzany o podpalenia w Swarzędzu. Foto: Policja wielkopolska

Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymali mężczyznę, który odpowie za podpalenie sześciu wiat śmietnikowych na terenie miasta. Sprawca swoim działaniem spowodował straty sięgające 100 tysięcy złotych. 21-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W ostatnich dniach na terenie Swarzędza, w różnych częściach miasta, dochodziło do pożarów wiat śmietnikowych. Policjanci odnotowali sześć takich zdarzeń. Stary poniesione przez swarzędzkie spółdzielnie mieszkaniowe oraz firmę zajmującą się odbieraniem odpadów komunalnych zostały oszacowane na łączną kwotę sięgającą 100 tysięcy złotych. Powołany do oględzin biegły z zakresu pożarnictwa nie miał wątpliwości, że zaprószenia ognia są efektem celowego działania.

Sprawą od początku zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Swarzędzu, którzy szczegółowo przeanalizowali każde zdarzenie i wytypowali sprawcę podpaleń.

Mężczyzna został zatrzymany 20 sierpnia. To 21-letni mieszaniec Swarzędza w przeszłości notowany przez Policję za różnego rodzaju przestępstwa, w tym także za podpalenie. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia 6 altan śmietnikowych. Na wniosek Policji i prokuratury został aresztowany na 3 miesiące.

Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Policja wielkopolska

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas