Ruszyły szczepienia w pleszewskim szpitalu. Decyzję o zaszczepieniu podjęło 856 osób zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Wyróżniony

  • Napisane przez  p.s. / źródło Szpital Pleszew
  • Wydrukuj
  • Email
Szczepienia w szpitalu w Pleszewie / foto: szpital Pleszew Szczepienia w szpitalu w Pleszewie / foto: szpital Pleszew

We wtorek 29 grudnia  w Pleszewskim Centrum Medycznym jako szpitalu węzłowym  o godzinie 10.00   rozpoczęły się szczepienia  personelu    przeciwko Covid-19. Do tej pory decyzję o zaszczepieniu  podjęło blisko 500  pracowników  medycznych i niemedycznych pracujących  w PCM  oraz 356 osób zatrudnionych w innych podmiotach leczniczych.

Szczepionkę przeciw COVID-19 mogą przyjąć te osoby, które zostały zakwalifikowane do szczepienia przez lekarza. Po jej podaniu każdy został poddany obserwacji na wypadek ewentualnych reakcji alergicznych. Do tej pory przeprowadzone szczepienia odbyły się bezproblemowo - u żadnej z zaszczepionych osób nie zaobserwowano niepożądanej reakcji na szczepionkę.

 - Szczepienia  są prowadzone równocześnie na wszystkich szpitalnych oddziałach, gdzie szczepi się personel medyczny  i pomocniczy.  Natomiast osoby z zewnątrz zatrudniane w innych podmiotach medycznych oraz pracownicy administracyjni  szczepią się  w dedykowanych do tego celu pomieszczeniach usytuowanych bezpośrednio przy wejściu do szpitala od ul. Poznańskiej (dawna poradnia chirurgiczna) - wyjaśnia Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy PCM.

W pierwszej transzy do pleszewskiego szpitala  z Agencji Rezerw Materiałowych dotarło 450 szczepionek. Mają zostać wykorzystane w ciągu trzech dni, w planach jest więc szczepienie w ciągu jednego dnia 150 osób.

 - Szczepienia przeciwko Covid-19  dla naszego szpitala i personelu medycznego są sporym wyzwaniem logistycznym. Musimy zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania szczepionek oraz zorganizować szczepienia tak, aby  nie  kolidowały z pracą na oddziałach. Do tej pory wszystko przebiegało sprawnie i mam nadzieję, że w tej kwestii nic się nie zmieni. Planujemy  zakończenie pierwszej tury  do 31 grudnia. - dodaje Błażej Górczyński, prezes szpitala.

Kolejne dawki szczepionki będą docierały do Pleszewskiego Centrum Medycznego sukcesywnie, tak aby możliwa była jak najszybsza  immunizacja  pozostałych pracowników medycznych i niemedycznych. Kolejne szczepienia obejmą pracowników podmiotów zewnętrznych - sanepidów  i domów pomocy społecznej. Niezależnie od prowadzenia akcji szczepień dla „medyków” nasz szpital zgłosił gotowość do uczestnictwa w Narodowym Programie Szczepień populacyjnych, co zapewni mieszkańcom powiatu pleszewskiego dostęp do szczepień przeciw COVID-19.  

 

 

Powrót na górę

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas