P.Stefański

P.Stefański

Od 6 maja miejscy rowerzyści będą mogli znowu wypożyczać rowery w systemach Nextbike.

W maju, w ponad 1300 stajach w ok. 40 miastach będzie czekało na użytkowników ponad 15 000 rowerów. Przerwa spowodowana wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania publicznych rowerów miejskich dobiega końca. Rząd przychylił się do apeli i w najnowszym rozporządzeniu epidemicznym zniósł zakaz korzystania z miejskich wypożyczalni rowerowych. W środę wypożyczalnie rowerów miejskich w miastach obsługiwanych przez Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora tego typu inwestycji w kraju, ponownie zostaną uruchomione. Dla wielu systemów to już drugi start w tym sezonie. Wypożyczenie będzie możliwe po północy z 5 na 6 maja. Zobacz w jakich miastach będzie można skorzystać z rowerów miejskich:

  • Dział: Kraj

Czy osocze osób, które pokonały COIVD-19 może pomóc innym chorym? Odpowiedzi na to pytanie poszuka zespół naukowców Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Grzegorza Mazura.

Projekt Zastosowanie osocza ozdrowieńców w terapii chorych na COVID-19 wraz z metabolomiczną i laboratoryjną oceną postępu terapii osoczem, w ramach tak zwanej szybkiej ścieżki, został wybrany do finansowania przez Agencję Badań Medycznych. Do projektu zakwalifikowanych zostanie 300 osób. Do projektu mogą się zgłosić nie tylko osoby, u których koronawirusa potwierdzono, ale też takie, które – na podstawie objawów  - podejrzewają, że go przeszły.

  • Dział: Kraj

Ministerstwo Zdrowia uruchamia w serwisie pacjent.gov.pl wirtualne narzędzie, które oceni ryzyko zakażenia koronawirusem.

System „Sprawdź, czy masz objawy COVID-19” pomaga ocenić ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jest to krótki wywiad elektroniczny zbudowany w oparciu o narzędzie COVID-19 Risk Assessment firmy Infermedica. Ma za zadanie wspierać proces oceny stanu pacjenta i prawdopodobieństwa zakażenia koronawirusem. Został przygotowany w ścisłej współpracy ze specjalistami z zakresu medycyny, w oparciu o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz o zalecenia amerykańskiego Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC). 

Subskrybuj to źródło RSS

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas